Web dobrá práce v obci

< Zpět na výpis akcí

Workshop Spolupráce se zaměstnavateli

Místo: Praha

17. 09. 2020 (9:00 - 16:30)

Rubrika:

#Nadcházející

Srdečně vás zveme na jednodenní akci na téma JAK NA SPOLUPRÁCI SE ZAMĚSTNAVATELI: KLÍČOVÝ NÁSTROJ ZAMĚSTNÁVÁNÍ OHROŽENÝCH SKUPIN NA TRHU PRÁCE (inspirace přístupem IPS). Pro velký úspěch pořádáme již po druhé, tentokrát v Praze.

Cílem setkání je poskytnout interaktivní formou odborné informace o programu zaměstnávání lidí se znevýhodněním v rámci metody IPS (Individual Placement and Support) realizovaný organizací FOKUS Praha, z.ú.
Workshop je zaměřen speciálně na spolupráci a proces práce se zaměstnavateli. Primárně je určen realizátorům projektů v oblasti zaměstnanosti a zástupcům obcí.

KDY: čtvrtek 17. září 2020, 9:00 – 16:30
KDE: Komunitní centrum Jako doma, Novákových 655, 180 00 Praha 8 – Libeň

Program:
od 8:30 prezence a vzájemné sdílení

9:00 – 16:30 odborný workshop

Navázání spolupráce se zaměstnavateli:

  • první kontakt; strategie vyhledávání zaměstnavatelů; nabízení spolupráce; faktory, které zaměstnavatele motivují ke spolupráci; bariéry, na které se ve spolupráci naráží a způsoby, jak je překonat; jak pracovat s tabu a stigmatizací;

Kontakt se zaměstnavatelem po nástupu klienta do práce:

  • pozice pracovního konzultanta ve spolupráci se zaměstnavatelem, který zaměstnal klienta; požadavky záruky za klienta a jak s nimi pracovat; co lze ve spolupráci nabídnout zaměstnavateli a klientovi

Udržení kontaktu se zaměstnavatelem:

  • potřeby zaměstnavatelů; strategie udržení kontaktu i u zaměstnavatelů, kteří nemají zaměstnaného klienta;

V rámci programu jsou zahrnuty pauzy, drobné občerstvení bude zajištěno. Hlásit se můžete prostřednictvím tohoto formuláře. Těšíme se na viděnou!

Fotogalerie: