Blog dobrá práce v obci

Web projektu dobrá práce

Pracují, přesto vydělají méně: Kalkulačka spočítá, kdy se lidem s exekucemi (ne)vyplatí pracovat

Autor: nel

28. 11. 2018

Rubrika: článek

Exekuce představují významný problém pro desetinu české společnosti. Každou minutu navíc přibude jedna nová. Závažné dopady mají exekuce také na oblast zaměstnanosti. Potýká se s nimi jedna pětina uchazečů o práci, v některých regionech může jít ale podle odhadů až o 80 procent. Při nástupu do zaměstnání si tito lidé ekonomicky často pohorší a dostávají se do finanční tísně. To a mnohem více vyplývá ze zjištění analýzy nastavení systému dávek, daní a exekucí vypracované Centrem pro společenské otázky - SPOT.

zaostřeno na obce ... Velké Hamry

Autor: zuk

04. 11. 2018

Rubrika: článek

…aneb tématika dlouhodobé nezaměstnanosti v České republice... V naší rubrice “Zaostřeno na obce…” jsme se tentokráte obrátili na starostu obce Velké Hamry Jaroslava Najmana. Starosty Najmana jsme se zeptali, podobně jako předchozích respondentů, na to, jak vnímá téma dlouhodobé nezaměstnanosti.

František Novák: „Zasahuje mě každý životní příběh s dobrým koncem, který v ideálním případě začíná pracovní smlouvou s naší firmou.“

Autor: mak

27. 10. 2018

Rubrika: článek

Podle Františka Nováka by se systémově mělo pracovat s lidmi, na které jsou uvalené exekuce, aby se jim vyplatilo pracovat. František Novák je zaměstnaný ve firmě 7U jako koordinátor pracovního týmu. Jako člověk, který pochází z romské komunity, podává neotřelý pohled na současný pracovní trh. Bavili jsme se s ním nejen o práci ve firmě 7U, ale také o jeho konkrétních zkušenostech s dlouhodobě nezaměstnanými lidmi.

zaostřeno na obce ...

Autor: mak

22. 10. 2018

Rubrika: článek

…aneb tématika dlouhodobé nezaměstnanosti v České republice... V naší rubrice "Zaostřeno na obce…" jsme položili otázku na téma "Jaká je podle vás v současné době největší výzva v oblasti (ne)zaměstnanosti?" Dostali jsem krásné a plnohodnotné odpovědi od Aleny Zieglerové z Institutu pro sociální inkluzi, Roberta Heráka z Agentury pro sociální začleňování a Markéty Dvořákové, ředitelky Místní akční skupiny Brdy-Vltava a realizátorky projektu na podporu zaměstnávání lidí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Jiří Hanzelín: Náš projekt ukazuje, že dlouhodobě nezaměstnaní jsou zaměstnatelní. Stačí jen zvolit ty správné nástroje a přístupy.

Autor: zuk

18. 10. 2018

Rubrika: článek

Jiří Hanzelín pracuje jako terénní pracovník v projektu „Společně to dokážeme v Ústeckém kraji”, ve městech Chomutov a Jirkov. Pomáhá lidem z různých sociálních vrstev k návratu do pracovního života. Spolupracuje s externími specialisty na dluhové poradenství, a pomáhá tak řešit předlužení účastníků tohoto projektu. Po většinu času úspěšně! Co všechno takový projekt obnáší, si přečtete v aktuálním rozhovoru.

Základní přehled možností vytváření pracovních příležitostí z pohledu obcí

Autor: trl

15. 10. 2018

Rubrika: článek

V současné době v České republice existují tři hlavní konfigurace, v níž obec jako subjekt může vytvářet, případně ovlivňovat vytváření pracovních míst pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Jedná se o situaci, kdy (1) práci organizuje přímo obec; (2) práci organizují subjekty, které jsou zřízené obcí nebo navázané na její rozpočet; (3) práci organizují třetí subjekty.

Lucie Trlifajová (SPOT): Na dlouhodobě nezaměstnané je častokrát pohlíženo jako na ty, kteří pracovat nechtějí

Autor: mak

11. 10. 2018

Rubrika: článek

Získat dobrou práci je snem každého. Co ale v dnešní době znamená mít dobrou práci? Jaký má vliv na kvalitu práce nízká nezaměstnanost? A jak pomoci lidem, kteří dlouhodobě práci nemají?

Dlouhodobá nezaměstnanost - mýty a stereotypy

Autor: mak

09. 10. 2018

Rubrika: článek

Kolem lidí, kteří jsou dlouhodobě bez práce, kolují ve společnosti různé mýty typu: Jsou nezaměstnaní, protože jsou líní. Nechtějí pracovat, protože od státu dostávají vysoké sociální dávky apod. Pojďme se společně podívat, jak to ve skutečnosti s dlouhodobou nezaměstnaností je.

Laura Kopecká (7U): Nabízíme nový začátek lidem dlouhodobě bez práce

Autor: mak

05. 10. 2018

Rubrika: článek

Pomáhají lidem dlouhodobě bez práce nebo lidem s trestní minulostí a dalším ohroženým skupinám na trhu práce. Díky firmám jako je 7U s.r.o. dostávají ti, které společnost kvůli jejich životnímu příběhu nebo původu odsoudila, druhou šanci. Společnost 7U s.r.o. zajišťuje pro Městskou část Praha 7 úklid a údržbu veřejných prostor a zeleně. Dveře zde má podle Laury Kopecké, vedoucí oddělení komunálních služeb, otevřené každý, kdo se chce dostat nebo vrátit na běžný pracovní trh a předtím získat zpět potřebné pracovní návyky.